Jdi na obsah Jdi na menu
 


Operace Návrat

4. 1. 2009

Operace Návrat

Autor: Pařan

Typ: Mise – Pěchotní - Vyloďovací

 

V intru se účastníte brífinku v němž jste obeznámeni s plánem operace, které se máte účastnit, Operace Návrat.

Máte se vylodit na Pláži A jenže nic nebude tak jak má být a Rusové přenesou radiomajáky, které mají dovést lodě k plážím na Pláž C a tam se náležitě opevní. Tolik k příběhu mise. Pak Briefing který je udělaný dost realisticky. Teď k misi samotné. Začínáte s ve vyloďovacím člunu a po chvilce začne hrát hudba Primo Victoria od Sabatonu, která vás dostane do správné bojové nálady. Navíc mlha kolem vás se dá skoro krájet a pak ji konečně uvidíte Vyloďovací pláž C v celé své kráse, tedy dlouhá písčitá pláž členěná zátarasy – tedy ocelovými protitankovými ježky a v místech kde končí písek a začíná tráva (to je taková ta zelená textura) jsou naskládané pytle s pískem (asi čekají povodně) a za nimi americké kulomety, ostřelovači a vojáci a dál za nimi je útes (no on je to spíš jen skalnatej kopec ale do popisu vylodění se lépe hodí útes), člověk si tu málem připadá jako u Pointe du Hoc na Omaha Beach (to je ten útes jak u něj byla ta vyloďovací mise v Call of Duty 2), prostě hotová idylka vyloďovací pláže. Konečně vyskočíte z člunu a málem skočíte komusi na záda vaši skupinu ale rozdělí ostrá dávka z kulometu, a navíc kolem znějí výstřely ostřelovače a vaši bratři ve zbrani padají k zemi jak přezrálé ovoce. A vy máte dobýt kopec a je jen na vás jak se tohoto úkolu zhostíte můžete se pokusit obejít pláž zprava (fakt doporučuju), když budete mít štěstí tak tam potkáte ještě tu M113ku co mě poprvé sejmula a jelikož u sebe nejspíš nemáte žádný raketomet tak vás nejspíš čeká stejný osud, pokud se vám nějak záhadně povede vyhnout se M113ce (jde to!) nejspíš potkáte zbytek nepřátelských posil, tedy skupinu vojáků. Nebo si třeba můžete jít zaplavat, ale nejspíš to nebude to nejšťastnější řešení. Já osobně preferuji zalehnutí a odplazení se za nejbližší objekt, který by vás mohl alespoň trochu krýt (zátarasy je možné prostřelit proto je asi nejlepší zakempit za nějakou zničenou loď) a odtamtud vystřílet kulometčíky a snipery.

 Pak už stačí jen vyčistit pláž od zbylých nepřátel a pak se vydat k pevnosti na kopci u které je pár nepřátel a občas je někdo i v ní. Nakonec se v outru podíváte do vyčištěných Lipan a k mostu. V overviewu by mohl být obrázek ale nijak zvlášť tam nechybí. Dále by mohly v misi být nějaké speciální efekty nebo bombardování, které by ještě více umocnilo atmosféru (i když to bychom si tak neužili tu skvělou hudbu). Možná by také mohlo být nějak vyřešeno znovuspuštění hudby když nahrajete hru a taky když hudba dohraje. A podmínkou přídání akce ULOŽIT HRU by mohlo být místo opuštění lodi, přítomnost hráče v oblasti pláže.

 

Finální verdikt: Mise obtížností vhodná pro začátečníky i pro hardcore hráče a podle mě jedna z nejlepších vyloďovacích misí, která má skvělou atmosféru a je skvěle zpracovaná jejího stažení určitě nebudete litovat

 

Moje hodnocení: 7,2/10

 

STÁHNOUT MISI (11,9 MB)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář