Jdi na obsah Jdi na menu
 


ArmA

10. 5. 2009

Tak ArmA: Armed Assault se konečně dostala i k mě a to díky vydaní v Levelu 178. Původně jsem jsem v ArmA nevkládal příliš velké naděje hlavně kvůli její časté kritice a provařené frázi že je to jen ofp s lepší grafikou, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen.

ArmA jsem si dříve npořídil hlavně kvůli tomu že můj počítač o pár čísílek nesplňoval minimální požadavky a taky díky tomu že jsem od ní mnoho nečekal. Jak víte tak v min. požadavcích je 512 MB RAM tu sice mám jenže systém si z ní ukousl jakousi "SHARE MEMORY SIZE 64 MB" takže mi zbylo jen 448 MB, takže když mi samotný interface DVD LEVELu ještě před instalací v otestování konfigurace vypsal "HRA ZŘEJMĚ NEPOBĚŽÍ VŮBEC" tak to nebylo nic nečekaného. Nečekanější bylo že po Instalaci jsem spustil ArmA a ona Běžela !!! (nebo spíše sekaně pokulhávala) Pak jsem jen hodil v nastavení grafiku na absolutní minimum a užíval si poměrně plynulého hraní. Ale i přes minimální nastavení mě grafika přímo nadchla.

Kampaň mě nějak extra nechytla, reportérka Králová stejně natáhla bačkory a tak jsem se na ni vykašlal (na kampaň). Dost zajímavý byl "nový" mód nazvaný Zbrojnice v němž si můžete vyzkoušet jakoukoli zbraň, vehikl, vojáka či čokoli co v ArmA najdete. Single mise byly vštšinou poměrně dobře udělané ale nejvíc mě chytl MP mód WARFARE, který jsem paradoxně hrál jenom proti AI. Soundtrack na který jsem taky většinou neslyšel moc chvály nebyl zas až tak špatný a pár songů mě i celkem zaujalo. Pak jsem na ArmA hodil i několik Módů a nejvíc mě z nich zaujal ČSLA III hlavně kvůli grafice (ti vojáci čsla a hlavně ta jejich výstroj a výzbroj vypadají tak neuvěřitelně skutečně), ale i velmi kvalitním misím, které měly jednu vadu na kráse a to že asi polovina z nich potřebovala datadisk Queen's Gambit, který součástí LEVELu už bohužel nebyl.

Pak jsem se konečně vrhl na editor v němž jsou k dispozici 3 ostrovy: Sahrani, jeho uskelá jižní část nazvaná Southern Sahrani a poměrně malinkatý (asi jako desert island v ofp) ostrůvek Rahmadi. Sahrani mě zaujalo asi nejvíc a tak si vybral jej. Jižní část už jsem měl prozkoumanou z WARFARE a tak jsem se vydal na Sever úplně na severu jsem našel dva gulagy a u jednoho z nich jsem v komíně dokonce objevil SANTU!!! (screenshot ve fotogalerii) Také jsem při svých cestách objevil Hrad dosti podobný tomu na Everonu (kdo hrál Castle nebo viděl trailer k Castle 2 ví který myslím) a hned mě napadlo že je to ideální místo pro Castle 3 ale na to je ještě času dost. Taky jsem narazil na vesničku s povědomým jménem Everon. Krajina mi dosti připomínala tu českou i když místy se mi zdála až příliš hornatá. Samotný editor se od ofp změnil graficky i tím že z něj zmizeli (námi lenochy oblíbené) spínačové kamery takže nás mnohem více skriptování, i když zase zde jsou už udělaní rackové a hmyz takže o trochu skriptování méně. Ale už jsem se příliš rozkecal tak zase někdy příšte.

PS. Práce na další verzi Hammer Gold Packu pokračují a z Castle 2 je hotovo cca 50%

 

Náhledy fotografií ze složky OFP

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

racek

(dAVID, 17. 6. 2012 19:08)

CHCI VEDET JAK SE ZBAVIM TOHO RACKA VE KTERÉHO SE SEM TAM PROMĚNÍM!CO TO MA ZNAMENAT?

Re: racek

(HaMMeR, 18. 6. 2012 4:18)

Patrně hraješ MP, chce to jen přidat do souboru mise kterou hraješ skript který bude zajišťovat respawn, případně přidat potřebné řádky do Initu mise, teď ti zrovna příliš neporadím a navíc dnes vyrážím na týden mimo, kde budu offline ale můžeš se na to zkusit zeptat na naší mezinárodní facebookové skupině http://www.facebook.com/groups/194856290565396/ nejspíš bude stačit když tam napíšeš tvůj problém v češtině, ale když se ti povede to funkčně přeložit i do angličtiny tak svoje šance na to že dostaneš dostatečně nápomocnou odpověď minimálně zdvojnásobíš.
OFP ZDAR!
H

ARMA2

(TonyHawk, 31. 5. 2009 16:53)

No, keď mám povedať pravdu, tak to video, kde s bicyklom ide ňáky debil plnou parou z kopca a asi 3x narazí v plnej rýchlosti do stromu... to je :!... krom toho, stále v BIS nedokážu spraviť otváranie napr. dverí, keď nastupuješ do auta...

ArmA 2

(Hammer, 27. 5. 2009 21:21)

Troška počteníčka z německých luhů a hájů:

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=de|cs&u=http://www.pcgames.de/%3Fmenu%3Dforum%26s%3Dthread%26bid%3D13%26tid%3D7858415&prev=/translate_s%3Fhl%3Dcs%26q%3DArmA%2B2%2B%2Bbug%26tq%3DArmA%2B2%2BBUG%26sl%3Dcs%26tl%3Dde


http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=de|cs&u=http://www.pcgames.de/aid,685486/ArmA-2-Ein-wahres-Bug-Desaster-PC-Games-testet-die-Militaer-Simulation/PC/News/&prev=/translate_s%3Fhl%3Dcs%26q%3DArmA%2B2%2B%2Bbug%26tq%3DArmA%2B2%2BBUG%26sl%3Dcs%26tl%3Dde